چک ویر چیست و چه کاربردی دارد؟

چک ویر از جمله تجهیزات دسته بندی پر طرفدار در صنعت می باشد. به طور کلی این مدل از سیستم های دسته بندی بر اساس وزن بوده و کیفیت بسیار بالایی را دارد.

همانطور که می دانید اکثر صنایع تولیدی، باید محصولات خود را در وزن های مشخصی دسته بندی کرده و در اختیار مشتریان قرار دهند.

در صورتی که محصولات دسته بندی شده از وزن یکسانی برخوردار نباشند، مشتریان از محصولات عرضه نارضایتی نشان داده و به این ترتیب شرکت متحمل ضرر می شود.

به کمک این دسته از تجهیزات می توان تمامی محصولات را پیش از رسیدن به دست مشتری وزن کرد و در صورت نداشتن وزن مناسب، آن ها را از فرآیند دسته بندی خارج نمود تا به این ترتیب محصولی با وزن نامناسب به دست مشتری نرسد.

همانطور که گفته شد، دستگاه های چک ویر نیز وظیفه دارند، وزن محصولات بسته بندی شده را مورد ارزیابی قرار داده و اندازه گیری نمایند.

این دسته از تجهیزات برای اندازه گیری وزن بسته ها از سنسور های تشخیص وزن و تحت عنوان لودسل استفاده می کنند‌.

در دستگاه ها عمدتا سیستم توزین روی لودسل قرار گرفته و به این ترتیب وزن بسته ها اندازه گیری می شود.

به طور کلی دستگاه های چک ویر باید به محصولاتی وزن مشخص اجازه عبور دهند و محصولاتی را که دارای وزن زیاد می باشند را از مدار خارج کنند.

به همین منظور در اکثر این دسته از تجهیزات، قابلیت تلرانس گذاری قرار داده شده ، تا به این واسطه محدوده وزنی قابل عبور مشخص گردد.

کلیه فعالیت های شرکت نیک توزین مطابق با استانداردهای ایران – اروپا می باشد و ما محصولات خود را مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه و  تضمین می نمائیم. این تعهد به منظور

توسعه یک فرآیند پیوسته موجب ارائه خدمات بهتر به مشتریان می گردد.