باسکول 60 تنی

باسکول 60تنی

باسکول به ترازویی گفته می‌شود که وزن‌های بالاتر از ۷۰ کیلوگرم را توزین می‌کند.
به گزارش بنابر اعلام تجهیزات، باسکول‌ها به لحاظ سیستم عملکرد و نوع کارکردشان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. این وسایل پرکاربرد بر اساس سیستم عملکرد به دو دسته تقسیم می شوند: دیجیتال و قپان باسکول قپان عبارت است از: به باسکول‌های سنگی قدیمی گفته می‌شود که به صورت دستی کار می‌کردند و نه تنها کار کردن با آن بسیار سخت بود بلکه میزان دقت آن نیز پایین بود و درصد خطای آنها در برخی مواقع تا چند کیلوگرم بود. نام دیگر باسکول قپان باسکول مکانیکی و یا باسکول دستی است و به این نام‌ها نیز شناخته شده است. باسکول دیجیتال عبارت است از: باسکول‌های امروزی که سازوکار آنها هوشمندانه است و با کمک جریان برق کار می‌کنند. سنسورهای هوشمند این نوع از باسکول‌ها به شما اجازه می‌دهد تا اوزان بیش از یک تن را با خطای کمتر از یک کیلوگرم محاسبه کنید و کار خود را با دقت بیشتری انجام دهید به همین دلیل اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که دقت کار برای شما خیلی مهم است، خرید باسکول دیجیتالی را برای شما پیشنهاد می‌کنیم. تنها مزیت باسکول قپان نسبت به باسکول دیجیتال این است که راه‌اندازی آن نیازمند هیچ انرژی نیست و به راحتی می‌شود با آن کار کرد در مقابل باسکول دیجیتال شاید برای راه‌اندازی نیازمند انرژی الکتریسیته باشد ولی مزایای زیادی نسبت به باسکول دستی دارد.
مشخصات باسکول 60 تن تریلی کش، از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد.از لحاظ سازه های مکانیکی یا صفحات پلاتفرم باسکول که ابعاد 3 در16 دارند و همچنین از نظر قطعات الکترونیکی مورد نیاز در ساخت آنها، که مجموع آن، یک دستگاه توزین جاده ای را تشکیل می دهد.
باسکول 60 تنی اشاره شده است که در دسته باسکول های صنعتی و سنگین و جاده ای قرار دارد.
در کارخانه های مختلف با تولیدات متنوع، به صورت باسکول کفه ای یا موسوم به کفی و در باربری ها و پلیس راهها یا گمرکات، به شکل باسکول جاده ای مورد استفاده قرار می گیرد.
در سه نوع: فلزی، بتنی ، نیم بتن و نیم فلزتولید می شود . با توجه به در خواست مشتریان به صورت برجسته و داخل گود اجرا می گردد. از این باسکول برای تعیین وزن ماشین هایی چون تریلی، نیسان و……….. استفاده می گردد.
ابعاد باسکول 3 در 16
تعداد لودسل
پیش ساخته بتنی (8 عدد به ظرفیت 30 تن)
تمام فلز ( 8 و 6 عدد لودسل)
نیم بتن نیم فلز ( 6 عدد لودسل)
مشخصات تجهیزات الکترونیکی باسکول 60 تن عبارت است از:
تجهیزات الکترونیکی دستگاه فوق شامل چند بخش مهم ذیل می باشد:
1- لودسل یا حسگر وزنی (Loadcell) با تعداد مشخص در هر نوع پلاتفرم اشاره شده در بالا
تمام فلزی با توجه به کاربری دستگاه 8 و 6 عدد لودسل به ظرفیت 30 یا 40 تنی
بتنی پیش ساخته یا بتن آرمه نیاز به 8 عدد لودسل به ظرفیت 30 یا 40 تن
نیم بتن نیم فلز نیاز به 6 عدد لودسل به ظرفیت های ذکر شده در دو مورد بالا
قیمت باسکول 60 تنی فلزی دیجیتال به صورت روزانه و با توجه به عوامل مختلف تعیین می گردد و توسط سایت نیک توزین برای اطلاع خریداران ارائه می گردد.

باسکول ها یکی از ابزار های مهم و کاربردی در صنعت می باشند که دارای کاربرد های بسیار بالایی در زمینه های مختلف می باشند. باسکول ها در دو نوع : سبک و باسکول سنگین تولید و در بازار ارائه می شود.
باسکول ها دارای انواع بسیار گوناگونی می باشند که هر کدام از آنها در کاربرد های ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند. باسکول ها در دو زمینه کاربرد دارند:
*صنعتی
*غیرصنعتی
انواع باسکول
باسکول های 60 تنی در سه دسته عبارتند از: بتنی، بتن فلز و تمام فلز در کارخانه نیک توزین تولید می گردند و با قیمت مناسب در دسترس مشتریان قرار می دهند.
ویژگی های باسکول فلزی
باسکول های تمام فلز دارای وزن سنگین تری می باشند و قیمت بالا تری نسبت به باسکول های بتنی دارند. باسکول های فلزی با استفاده از بهترین فلز با آلیاژ های مناسب در انواع مختلف تولید می شوند.
البته تفاوت زیادی بین باسکول های 60 تنی فلزی و بتنی نمی باشد زیرا هر دو دارای طول عمر یکسان و مقاومت در برابر شرایط محیطی سخت می باشند.
فلزات از جمله مواد اولیه ی مهم کارخانه های مختلف هستند و نقش مهمی را در صنعت ایفا می کنند. در کارخانه نیک توزین نیز برای تولید باسکول های تمام فلز و بتن فلز استفاده میشوند.
برای تولید باسکول های فلزی با توجه به کاربرد و محل استفاده از باسکول از فلزات مختلفی همراه با آلیاژ های مختلف استفاده می شود به عنوان مثال در کارخانه هایی که با مواد و بخار شیمیایی سر و کار دارند و یا در محل های مرطوب از فلز آلومینیوم یا استیل با آلیاژ مناسب و ضد زنگ استفاده
می گردد.
باسکول 60 تنی فلزی چیست؟
باسکول های 60 تنی فلزی از جمله باسکول های سنگین می باشند که به عنوان باسکول جاده ای و باسکول تریلی کش موجود می باشند. باسکول های 60 تنی فلزی دارای ظرفیت 60 تن بار می باشند.
لودسل باسکول ۶۰ تنی عبارت است از:
باسکول های جاده ای دارای واحد های اندازه گیری وزن مختلفی می باشند که با نام لودسل شناخته می شوند. لودسل ها در زیر صفحه باسکول قرار می گیرند و هر کدام وزن مشخصی را ثبت می نمایند. فشاری که از طریق لاستیک های کامیون بر روی صفحه باسکول وارد می شود، در نواحی مختلف باسکول تقسیم شده و این صفحه باسکول فشار وارده را بر روی لودسل های زیر خود منتقل می نماید. لودسل ها در نواحی مختلفی از باسکول قرار می گیرند و فشاری را که از طریق صفحه باسکول بر روی آنها وارد می شود، بر اساس وزن شناسایی می شود و سپس بر روی صفحه اندیکاتور برای کاربر نشان داده می شود.
حداکثر وزنی که یک باسکول جاده ای می تواند نشان دهد، بسته به لودسل های آن باسکول می باشد. هر لودسل وزن مشخصی را می تواند تحمل نماید و قرار دادن وزن بیشتر از این مقدار مجاز، باعث ایجاد صدمه با لودسل های باسکول می شود. برای اینکه بتوان وزن بیشتری را توسط باسکول جاده ای توزین کرد، باید تعداد و مدل لودسل ها را تغییر داد.