باسکول تریلی کش

باسکول تریلی کش

این باسکول یکی از ابزارهایی است که برای وزن کشی اجسام سنگین و فوق سنگین به کار میرود.درواقع میتوان گفت که باسکول همان ترازوی دیجیتالی است که در مغازه ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد ولی بستگی
به نوع کاربرد آن و جایی که از آن استفاده می شود اندازه و ظرفیت های متفاوتی برای وزن کشی اجسام دارد.
باسکول ها برای وزن کشی اجسام و موارد مختلفی به کار می روند که از جمله ی این موارد می توان به وزن کشی اجسامی همچون ماشین ها با اندازه های متفاوت اشاره کرد
باسکول هایی همچون باسکول نیسان کش، باسکول های تک کش، باسکول کامیون کش، باسکول خاورکش و از همه مهمتر باسکول تریلی کش در این دسته از باسکول ها قرار میگیرند.
باسکول تریلی کش بسته به عوامل همچون نوع کاربرد و استفاده (این که باسکول تریلی کش برای اهداف صنعتی مورد استفاده قرار گیرد و یا برای اهداف غیرصنعتی مورد استفاده قرار گیرد)،
هزینه ای که برای این باسکول صرف می شود ثابت با متحرک بودن تریلی کش، قابلیت دسترسی، فضای موجود و شرایط محیطی به انواع مختلفی تقسیم می شود. که در ادامه با انواع این نوع باسکول ها آشنا میشویم.
اگر جزو افرادی هستید که تصمیم به خرید باسکول تریلی کش با کاربرد صنعتی دارید به شما پیشنهاد میکنیم که از الزامات قانونی آن در هنگام انتخاب برای خرید آگاهی پیدا کنید زیرا این نکته در هنگام خرید بسیار حائز اهمیت است.
باسکول های تریلی کش به دو دسته تقسیم میشوند
• باسکول تریلی کش قابل حمل
• باسکول تریلی کش زمینی ثابت یا کفه
لازم به ذکر است وزن کشی های که روی زمین انجام میشود دارای قطعات نیمه بتنی هستند که از دیواره های جانبی به عنوان نگه دارنده با سطح توزین یکسان استفاده می کنند که در سطح زمین دارای سطح توزین یکسانی هستند.
باسکول تریلی کش ثابت: با توجه به کاربردهایی که در باسکول تریلی کش ثابت مورد استفاده قرار میگیرد میتواند دارای چند کفه،دوبل و یا جفت کفه باشد.
کفی این ترازو از دیواره های جانبی به عنوان نگه دارنده استفاده می کنند که حداقل فاصله ی این دیواره های نگه دارنده تا کفه یک متر است که البته گاهی اوقات نیز ممکن است که برای دیواره های نگه دارنده نیاز به تقویت مضاعف باشد.
از جمله موارد مقرون به صرفه در باسکول های تریلی کش حذف سطح شیب دار آن بوده است که البته در کارهای عمرانی همچون: حفاری،زه کشی و…….. وجود سطح شیب دار ضروری است.
باسکول تریلی کش قابل حمل: شناخته شده ترین انواع باسکول های تریلی کش، باسکول های تریلی کش قابل حمل هستند. باسکول های تریلی کش قابل حمل به دلیل هزینه ی کمی که دارند و زمان کمی که برای تنظیم آماده سازی نیاز دارند بیشتر در زمینه ی وزن کشی تریلی ها و بارهای آن ها مورد توجه قرار گرفته اند. اما در کنار هزینه ی کم و زمان کمی که برای آماده سازی نیاز دارند به فضای بیشتری برای آماده سازی دارند و سطح شیب دار یا رمپی که برای ورود و خروج تریلی مورد استفاده قرار می گیرد حداقل باید 5 متر طول داشته باشد و فاصله ای که باید بین دو طرف کفه ی باسکول تریلی کش قابل حمل وجود داشته باشد باید حداقل یک متر باشد. کفه های باسکول تریلی کش قابل حمل بسته به نوع وسیله ی نقلیه ای که برای وزن کردن روی آن قرار می گیرد میتوانند به صورت جفت، دوبل و یا چند کفه ای باشند.
باسکول تریلی کش سفارشی: در برخی موارد ممکن است به دلایلی نتوان از باسکول های تریلی کش قابل حمل استفاده کرد. از جمله ی این دلایل می توان به محدودیتی که در محل نصب سازه وجود دارد اشاره کرد که ممکن است این محدودیت به دلیل عرض سازه، مسیر برگشت وسیله ی نقلیه، عناصر تنظیم دو لبه ی کفه و….. باشد.
چنین محدودیت هایی باعث می شود که در طراحی وسیله نقلیه تغییراتی ایجاد شود که این نوع تغییر در طراحی باسکول تریلی کش به دلیل محدودیت های موجود محیزی است و در واقع یک نوع بهینه سازی برای تطبیق وزن کشی وسیله ی نقلیه ای است از باسکول تریلی کش برای وزن کشی آن استفاده می شود. باسکول تریلی کش ثابت داخل زمین برای مواردی که ترافیک کاری بالاست و همچنین برای بارگیری مرحله ای یعنی زمانی که وسیله نقلیه توسط جرثقیل وزن کشی میشود، مناسب است. اما از طرفی به دلیل این که برای قرارگیری این باسکول تریلی کش نیاز به آماده سازی وسیع، استحکام و خاک برداری است نسبت به سایر باسکول های تریلی کش، گزینه ی گران تری به حساب می آید. از طرفی برای نگهداری و تعمیر این نوع باسکول ها به تخصص نیلز است. سطح وزن کشی باسکول های تریلی کش ثابت داخل زمین با سطح زمین یکسان است به همین دلیل میتوان به سلول های بار از طریق سوراخ هایی که در کف باسکول و یا کناره ی کفه ی باسکول وجود د ارد دسترسی پیدا کرد.
باسکول های جاده ای تریلی کش مناسب ترین سیستم اندازه گیری برای توزین مواد و کالاهای ورودی و خروجی است که بوسیله تریلی حمل میگردند.
مشخصات این باسکول ها به شرح ذیل می باشد:
1-دارای ظرفیت از 60 الی 200 تن
2-عرض باسکول 3 متر و طول آن می تواند 18،16،15،12و 2 متر باشد.
3-جنس صفحه باسکول می تواند بتن-فلز و یا تمام فلز باشد.
4-استفاده از لودسلهای درجه یک اروپایی و آسیایی
5-قابلیت ارائه فونداسیونهای پیش ساخته
6-دارای نمایشگر با برترین استانداردهای جهانی
باسکول تریلی کش جاده ای در بازار شهرهای مختلف کشورمان به فروش گذاشته میشود. این دستگاه به سبب کارایی که دارد دارای بازار فروش عالی می باشد.
باسکول های تریلی کش جاده ای مخصوص توزین تریلر به همراه بارهای سنگین در ظرفیت های وزن کشی،120 تن،100 تن،80 تن،60 تن است. طراحی و ساخت باسکول های تریلی کش، به گونه ای است که مقاومت بالا در مقابل ضربات در طول زمان را دارد.
باسکول های تریلی کش معروف است:
• باسکول 60 تن
• باسکول 16 متری
باسکول تریلی کش مخصوص توزین تریلر به همراه محموله بار شده، برای کسب درآمد با هزینه کم و کارآیی بالا، بسیار مناسب است. این دستگاه برای کلیه مکانهایی که نیاز به توزین بارهای سنگین با دقت بالا دارند،
کاربرد فراوان دارد.
شایان ذکر است در ساخت این محصول از مواد اولیه با بهترین کیفیت استفاده شده و تمام قسمت های مکانیک و الکترونیک آن دارای گارانتی تعویض می باشد.