باسکولت صنعتی

باسکولت صنعتی

باسکول صنعتی کفی یا کفه ای
در صنعت، باسکول های صنعتی کفی، به دو نوع باسکول گفته می شود.
• باسکول کفی ای جاده ای: مخصوص توزین تریلر با ابعاد 3 در 16 متر با ظرفیت وزنی 60 تن و 60 تنی
• باسکول کفی یا کفه ای: در ابعاد کمتر و غیر جاده ایی و صنعتی
ظرفیت باسکول کفی عبارت است از
باسکول کفی یا کفه ای دیجیتال در چند دسته بندی دستگاه های توزین صنعتی، نیمه سنگین و نیمه سبک، بسته به ظرفیت وزنی قرار دارند.
توجه به دلیل جدا بودن نمایشگر از کفه باسکول، به این اسم معروف شده اند.
• ظرفیت انواع باسکول کفه ای دیجیتالی:
• باسکول کفه ای سبک 500 کیلو گرمی
• باسکول کفه ای نیمه سبک 1 تن
• باسکول کفه ای نیمه سبک 2 تن
• باسکول کفی نیمه سنگین 2 تن
• باسکول کفی نیمه سنگین 5 تن تا 8 تنی
ابعاد باسکول کفی عبارت است از
به علت استفاده و کاربرد های متفاوت، باسکول کفی یا باسکول کفه ای در ابعاد مختلف و البته با توجه به ظرفیت های وزنی گفته شده، تولید و به بازار برای فروش عرضه می شوند.
ابعاد باسکول کفی صنعتی عبارت است از
ابعاد باسکول 500 کیلویی کفی، معمولاً 70 در 70 سانتی متر
ابعاد باسکول 1 تنی معمولاً 100 در100 سانتی متر

مقاومت باسکول کفی عبارت است از
جنس باسکول های کفی در بیشتر مواقع، از ورق فولاد است که با رنگهای چکشی پودری ضد خش، پوشانده می شوند که مقاومت بسیار بالایی دارند.
ورق آنها از 2 میل تا 5 میل می باشد.
ابعاد باسکول 2 تنی هم 100 در 100 سانتی متر و هم 125 در125 سانتی متر
ابعاد باسکول 3 تنی نیز هم 100 در 100 سانتی متر و هم 125 در 125 سانتی متر و همینطور 150 در150 سانتی متر
ابعاد باسکول 5 تن 150 در 150 سانتی متر
لودسل باسکول کفی عبارت است از
لودسل یا حسگر وزنی در باسکول های صنعتی دیجیتال، برای سنجش وزن به کار می آیند.
تعداد لودسل های به کار رفته در باسکول های کفی معمولاً 4 عدد با تناژ مختلف می باشد.
البته در باسکول های کفه ای یک تنی ممکن است تک لودسل هم به کار برود.
نتیجه توزین جسم هم به وسیله ی نمایشگر که از کفه جدا است و بوسیله سیم یا کابل به بدنه باسکول مرتبط می شود، به کاربران نشان داده می شود.
باسکول به معنای ترازو های بزرگ برای توزین در صنعت جاده ای وسایل نقلیه سنگین می باشد. ترازو هم به معنی توزین در ظرفیت های سبک می باشد. ظرفیت سبک از ۰ گرم تا ۳۰ کیلو، از ۳۰ کیلو تا ۱۰۰ کیلو گرم تعریف می گردد. باسکولت هم ترازوی نیمه سنگین از ۱۰۰ کیلو تا ۱ تن است. باسکول صنعتی کفی هم از ۱ تا ۵ تن معمولاً تعریف می گردد.

باسکول و ترازو
در قدیم از ترازو های غیر دیجیتال و شاقولی استفاده می گردید اما امروز از باسکول و ترازو های دیجیتال که دقیق ترند، استفاده می گردد.
همیشه دستیابی به کیفیت مهمترین گزینه برای تولید کنندگان است. کیفیت برتر، با گارانتی های مناسب هر قطعه می تواند جلب رضایت مشتریان را به خود جلب کند.
باسکول چیست؟ به ترازو های دیجیتالی که در ابعاد بزرگتری هستند باسکول می گویند. از باسکول به منظور وزن کردن وسایل و یا اجسام سنگین نیز استفاده می گردد یا اینکه با کمک این ابزار صنعتی به منظور پخش مواد سنگین و پرحجم که جابجایی آنها کار دشوار و سختی است مورد استفاده قرار می گیرد.
در گذشته برای اندازه گیری اجسام و مواد سنگین از باسکول های که عملیات آن به شکل مکانیکی طراحی شده بود استفاده می کردند اما به خاطر پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین طراحی مدرن دستگاه های صنعتی امروزه برای انتقال مواد بسیار سنگین از باسکول دیجیتالی استفاده می کنند.
این دستگاه صنعتی مدرن دارای یک سیستم کامپیوتری هست که اطلاعات وارد شده را با کمک لودسل ارسال کرده و از طریق وزن مواد قرار گرفته شده بر روی کفه ی ترازو را اندازه گیری می کند.
وزن اجسام به صورت دقیق و منظم با این دستگاه های دیجیتالی اندازه گیری می شود و اعداد و همچنین ارقام به طور دقیق ثبت می گردد. در مجموع به باسکول ها در بعضی از مواقع نیمه الکترونیک می گویند و علت آن هم به شرح ذیل می باشد: 1) قسمت مکانیکی یا همان صفحات پلتفرم 2) قسمت الکترونیکی یا همان لودسل ها است.

تولیدکنندگان این تجهیزات صنعتی برای جنس بدنه ی این باسکول ها که وظیفه ی انتقال مواد پر حجم را برعهده دارند از مواد اولیه که مقاومت و استحکام نسبتا بالایی در برابر شرایط محیطی دارند استفاده می کنند

علاوه بر این برای پایه ها و همچنین کفه از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه نیز استفاده می نمایند تا در برابر جابجایی مواد سنگین از مقاومت بالای برخوردار باشند. بکارگیری از بهترین مواد اولیه سبب می شود که به جزء وزن تعیین شده این قابلیت را داشته باشد که حجم بیشتر بار را جابجا نماید.